29 ВЕРЕСНЯ, 18.00 | АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА

Світлана ШабалтінаМайстри французького клавесину

Презентація альбому видатної української клавесиністки Світлани Шабалтіної “Les maîtres du clavecin français” (“Майстри французького клавесину”).
Запис матеріалу відбувся ще у січні 2020 року в Українській лютеранській церкві.
У 2023 році альбом “Les maîtres du clavecin français”вийшов у вигляді диска на відомому японському лейблі Da Vinci Classics. Серед композиторів представлених в альбомі, у програмі концерту прозвучить музика, зокрема, Жозефа-Ніколя-Панкрата Ройе та Армана-Луї Куперена.
Як зазаначається в описі до проекту:«Серед кількох «золотих віків» західної музики французьке бароко є одним із найважливіших, завдяки незалежному репертуару і стилю клавірної школи. Альбом Da Vinci Classics пропонує стимулюючу та привабливу панораму стилів, жанрів, ідей та поглядів французької школи клавіатури епохи бароко».
ПрограмаАнтуан та Жан-Батіст ФоркреЖак ДюфліЖозеф-Ніколя-Панкрас РуайєАрман-Луї Куперен

Якщо говорити про композиторів, чия музика звучатиме у програмі концерту, то хочеться відмітити Жозефа-Ніколя-Панкраса Ройєра, музиканта із Турину, який на той час належав Савойї. Звідти Руйєр переїхав до Парижу, де його високо цінували і поважали як за його клавірні роботи, так і за деякі з його творів.Ройєр є головним героєм двох творів цього альбому, першим з яких є Le Vertigo - вражаючий прояв нової віртуозності. Marche des Schytes Руйєра є оригінальною адаптацією за оперним зразком, тобто турецьким маршем у власній опері Руйєра Zaide. Тут, знову ж таки, пошуки «спецефектів» на клавесині, мабуть, завдали болю композиторам/музикантам, які знали, як мав звучати результат.
L’Affligée («Стражденний») Армана-Луї Куперена, здається, демонструє схожість із «L’Enharmonique» Рамо, і його пронизує інтенсивна, хоча й дещо легка, нотка меланхолії.
Разом ці твори являють собою портрет на 360° того, що можна було зробити за допомогою клавесину та достатньої кількості винахідливості в епоху бароко; їх різноманітність як у технічному, так і в музичному плані вражає, даруючи слухачеві час фантазію, насолоду та задоволення.
*Світлана Шабалтіна – знана українська клавесиністка. Концертує як солістка і у складі камерних ансамблів, брала участь у багатьох фестивалях сучасної та старовинної музики в Україні та країнах Європи, а саме: Міжнародний фестиваль та конгрес «Musica Antiqua Europae Orientalis» (Бидгощ), «Cembalissimo»(Угорщина), фестиваль камерної та органної музики «Silesia», «Dni Bachowski» в Кракові, «Бахівські читання» (Санкт-Петербург), фестиваль «П’ять вечорів біля клавесину» (Казань), фестиваль Давньої музики у Львові та інші. Виступала з концертами у Великій Британії, Франції, Італії, Нідерландах, Німеччині, Швейцарії, Польщі, Чехії, Угорщині, США. З 2014 р. грає в дуеті з Євгенією Черказовою (акордеон).Для фондів Національної радіокомпанії здійснила багато записів творів української та європейської фортепіанної класики. В творчому доробку С.Шабалтіної прем’єрні виконання сольних та камерних творів сучасних українських композиторів. Здійснила записи кількох компакт-платівок, зокрема: два альбоми з серії «Українські виконавці» з музикою сучасних українських композиторів, «Музика восьмирічного Моцарта» (з флейтистом Олегом Кудряшовим), «Вітчизняна клавірна музика XVI-XVIII ст.», «Твори В.Моцарта в чотири руки» (з О.Шадріною-Личак), «Твори для двох клавесинів» (з Н. Сікорською).З 1995 заснувала в Національній музичній академії імені П. І. Чайковського клас клавесинa. З 2000 року – професор кафедри старовинної музики НМАУ. Студенти класу неодноразово здобували дипломи та премії на міжнародних клавесинових конкурсах, зокрема ім. В. Ландовської (Варшава), ім. Й. С.Баха (Лейпциг), Torneo Internazionale di Musica, XVII Edizione, 2016, Ruvo di Puglia (Італія).Голова журі Міжнародного конкурсу клавесиністів «Wanda Landowska» (2016 та 2017 р., Ruvo di Puglia,Італія), член Міжнародної організації Société Européenne de Culture (Венеція).С. Шабалтіна є автором книги «Клавесин крізь століття» (2012) та ряду публікацій з проблем старовинної музики та її виконання.Її ім’я внесено до енциклопедичного словника «International Who’s who in Music and Musicians’ Directory» (in the Classical and lidht Classical Fields) 2000/2001 Seventeenth Edition.
Вартість квитка – 400 грн.Квитки можна придбати в касі музею "Андріївська церква" або он-лайн.

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni