МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ
МУЗИЧНО-ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ ДЛЯ ДІТЕЙ ДАХА-ПТАШКА З ІРИНОЮ КОВАЛЕНКО
Фольклор, етнічна музика – це, свого роду, генетичний код
нації. Саме тому народна творчість, насамперед музична, грає
надважливу роль у вихованні дітей. Тож, бажання збагатити традиційну
музичну освіту народним національним колоритом, не дати забути українські
народні інструменти наших предків, а також об'єднати музику, рух та мову в світ дитячої гри, і, насамперед, невгамовна жага та енергія автора курсу Ірини Коваленко, солістки відомого етно-гурту «Даха Браха» , спонукали нас на експериментальний проект «Даха Пташка».

За уявними веселощами, грою та розкутою атмосферою стояли цілком серйозні виховні та освітні завдання.

Маленькі музиканти, досліджуючи навчальний матеріал , що був близьким до світу дитячих думок, образів і мови , подорожували у світ звуків, мелодій та пісень, що були народжені історією та природою! Ритмічні малюнки, інтонація через рух та сенсорику та іх музичний зв'язок, ігри для пальців руки , казки, співи та театралізовані вправи…

Співати більше серцем, а не головою-ось головний принцип навчання в «Дасі пташці». Можна довго думати про те, як правильно взяти якусь ноту. Але треба вчитися сприймати себе, коли ти кричиш чи говориш пошепки. З дітками у гуртку «Даха-пташка» ми теж кричали, робили піано, слухали тишу, бо будь-яка музика починається з тиші.

На заняттях діти зустрічали весну: слухали, як ллється водичка за допомогою інструмента, який називається африканський дощик, як жабки кумкають з інструментом, що їх імітує, пташки «співали» з глиняних зозуль. ..

Дитяча музична майстерня Ірини Коваленко - чи не єдине місце в Києві, де дитина могла навчитися грати на гудках, сурмах, сопілках та інших етно-інструментах, а заразом розвити нестандартне розуміння світу, творче «я» та вміння імпровізувати, виховати музичний смак, музичний слух, відчуття ритму, вокальні дані та музичну пам'ять.

«Даха Браха» в перекладі зі староукраїнської означає «давати» та «брати». Тож найціннішим надбанням у проекті «Даха Пташка» було навчити дітей дарувати свою творчість, бо це так захоплююче та радісно!

Даха Браха - український музичний етно-гурт. Ірина Коваленко –солістка гурту. Інструментальний ряд Ірини Коваленко: вокал, джамбо, перкусія, гуцульський барабан, жалейка, коза, флейта, сопілка, бик, акордеон, клавішні.