«МУЗИЧНА АНТОЛОГІЯ «КИЇВСЬКИЙ АВАНҐАРД 1960Х…»
2018
«Ці твори — шедевр українського мистецтва, високого, модерного мистецтва! Не в провінційному підході, а, власне, світового масштабу» Євген Громов

Про ідею. Антологія «Київський аванґард 1960-х: школа Бориса Лятошинського» – це авторський проект-ініціатива піаніста Євгена Громова , що впродовж більш ніж 20 років працював над його втіленням. Він по крихтам збирав, переписував, розшифровував, виконав, а потім записав твори київських композиторів- шістидесятників. Нині музика цих композиторів лунає на музичних фестивалях Європи. Але, попри те, що їх творчість можна поставити поряд із всесвітньо відомими, в Україні більшість з них стали відомими широкому загалу зовсім нещодавно.

Отож, ініціюючи створення та видання антології ми сподівалися, перш за все, на розширення слухацької аудиторії. З цією ж метою планувалося безкоштовне розповсюдження видання серед музичних закладів України та закордонних інституцій – бібліотек і фонотек, фондів культури тощо.

Музична антологія «Київський авангард 60-х…» - це сет із 4 дисків з записами найважливіших творів для фортеп'яно, написаних київськими композиторами- учнями професора Бориса Лятошинського.

На хвилі творчої свободи молоді та безстрашні таланти-«шістдесятники» здійснили справжній вибух, прорив. Їх новаторські експерименти шалено ускладнили їм долю, бо в ті часи така музика означала лише одне – стилістичну та ідеологічну диверсію.

Незважаючи на це, вони стали новою генерацією українських митців.
Переважна частина фортепіанних творів є світовими прем'єрами в записі, декілька ‑маловідомі, більшість ‑ повинні ще бути осмислені…
*Переважна більшість творів - світові прем'єри у запису.

Борис Лятошинський (1895—1968) — український композитор, симфоніст. Засновник сучасної української музики. Один із найбільших новаторів ХХ сторіччя.
Лятошинський виховав не одне покоління українських композиторів. Його школа — це передусім виявлення індивідуальності, повага до іншої думки, свобода пошуку. Тому настільки несхожі один на одного у своїй творчості, настільки талановиті його учні: : Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Петро Соловкін, Святослав Крутиков, Володимир Загорцев.

Євген Громов
Український піаніст, музикознавець, лауреат премій ім. Л. Ревуцького (1998), «СтАРТ» (2003).
Він здійснив більше 70-ти світових та українських прем'єр. Отримав визнання за вклад у розвиток української музичної культури XX-XХI століть. Багаторазово виступав з сольними концертами на міжнародних та українських музичних фестивалях. Концертував в Україні, Росії, Білорусі, Польщі, Франції, Італії, Швейцарії, Нідерландах.
Його виконавська діяльність суміщається з просвітительською. Євген Громов є автором і виконавцем концептуальних музичних проектів, де звучать рідкісні твори і встановлюються нестандартні зв'язки між музикою різних епох.
Євген активно пропагує в світі модерністську і аванґардову лінію в українському музичному мистецтві.
Як розпорядник «Антології» Євген Громов з вичерпною повнотою продемонстрував весь спектр пошуків та розмаїття здобутків композиторів–авангардистів,

*Видання антології було здійснено за підтримки Міністерства культури України.

МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ