30 ЛИПНЯ, 17.00 | ХЛІБНЯ

11 етюдів у формі старовинних танців Віктор Косенко

30 липня о 17.00 український піаніст Роман Рєпка представить в Хлібні Софії Київської програму Віктор Косенко. 11 етюдів у формі старовинних танців.

30 липня о 17.00 український піаніст Роман Рєпка представить в Хлібні Софії Київської програму Віктор Косенко. 11 етюдів у формі старовинних танців.
Програма
Віктор Косенко
11 етюдів у формі старовинних танців, тв. 19
1. Гавот
2. Алеманда
3. Менует
4. Куранта
5. Сарабанда
6. Буре
7. Гавот
8. Ригодон
9. Менует
10. Пасакалія
11. Жига
Роман Рєпка (фортепіано)
«Леонід Антонович Бильчинський був з тієї породи музичних геніїв, що повністю позбавлені гонору та пихи, і справжню творчу насолоду отримують не від масштабних овацій, а від глибокого впливу своєї роботи хай на невелику, але суто товариську аудиторію. Видатний Маестро звукозапису із бездоганною репутацією зробив в цієї сфері протягом життя достатньо, щоб мати беззаперечну повагу тільки в якості звукорежисера. Але як справжній багатоплановий геній, він мав декілька прихованих від широкого загалу талантів.
І якщо блискуча виконавська та просвітницька діяльність пана Леоніда дивувала лише новачків в професії, бо всі «кому треба» знали, наскільки він крутий як альтист та викладач, то допуск до головної творчої скарбнички надавався лише «перевіреним особам». Що ж за скарби відкривались здивованим неофітам? Скарбничка була повна прекрасними оркеструваннями класичних творів – саме таким було одне з багатьох хобі Маестро, – а головним діамантом в короні аранжувань сяяла оркестровка фортепіанного твору Віктора Косенка «11 етюдів у формі старовинних танців».
На цю роботу Леонід Антонович витратив біля двох десятиліть роботи (70 хвилин оркестрової музики!), просто у вільний від основної діяльності час, при повній відсутності кар’єрних або фінансових складових. «Ви не розумієте, цей твір всі недооцінюють!» – палко казав Леонід Антонович, і це було першою, останньою та єдиною причиною, щоб витратити майже 20 років на масштабну роботу «для душі».
Особисто моє знайомство з паном Леонідом в 2000 році, з його творчим доробком та з монументальним твором Віктора Косенка стало переламним моментом у відношенні до музики взагалі й до української музики тощо. «11 етюдів» я негайно взяв до репертуару, а звуки оркестрування Бильчинського назавжди увійшли у моє музичне ДНК. Із 2001 року в мене не було приводу виконати цей цикл знову. Але зараз, здається, саме той момент, щоб ще раз озвучити цю неймовірну «книгу Життя» (за влучним визначенням Леоніда Бильчинського), сповнену Любові, Драми, Лірики, Трагедії та Надії», - розповідає Роман Рєпка.

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni