11 ТРАВНЯ 2025 | KNOTEL AT THE OLD SESSIONAS HOUSE, ЛОНДОН
Ідея цього сезону «Дзеркало історії українського мистецтва» – розкриття багатовікової історії українського художнього мистецтва, починаючи з часів Київської Русі до сьогодення.
Фестиваль Kyiv Art Sessions — нещодавно відібраний до шортлиста престижної премії SABRE та відзначений Подякою Посла України Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії пана Валерія Залужного — повертається до знакового лондонського простору Old Sessions House з весняним сезоном 2025.
Ідея цього сезону «Дзеркало історії українського мистецтва» – розкриття багатовікової історії українського художнього мистецтва, починаючи з часів Київської Русі до сьогодення.
В програмі фестивалю експозиція художніх робіт, культурно-освітня та музична програми.
Частина коштів, отриманих від продажу робіт буде спрямована на благодійність.
Програма:
● Виставка-продаж/ 13.00На весняному сезоні Kyiv Art Sessions буде представлена масштабна виставка- продаж робіт українських художників «Історія українського мистецтва».В екпозицію увійшли понад 30 художніх робіт видатних українських художників періоду від Київської Русі до сучасних полотен, написаних митцями під час великої війни в Україні.Художні роботи будуть представлені у вигляді принтів надвисокої музейної якості, свого роду високотехнологічні репродукції.● Виставка Історія українського мистецтва побудована як хронологічна розповідь і поділена на сім тематичних розділів:● Священні витокиІкони з візантійськими коренями, ранні фрески та художній дух Київської Русі● Бароко і козацька душаЕкспресивність українського бароко, народний орнамент і формування національного стилю● Романтизм і реалізмПробудження національної ідентичності в ХІХ столітті через пейзаж, портрет і соціальну тематику● Модернізм і авангард● Світотворчі експерименти таких митців, як Олександра Екстер, Казимир Малевич і Василь Єрмилов● Мистецтво під гнітомМистецтво мовчання та символізму в умовах радянського режиму, включаючи нонконформістські та андерграундні течії● Незалежність і відродженняВибух художнього плюралізму після 1991 року — різноманітне, глобальне й безкомпромісно українське● Мистецтво під час війниДобірка потужних творів, створених під час та у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну- чесних, нагальних і глибоко людяних.
Історія українського мистецтва довгий час залишалась у тіні — її сприймали як похідну від російських або загальносхідноєвропейських шкіл. Але Україна завжди мала власний голос, сформований перехрестям культур, плюралістичним суспільством і віковою боротьбою за автономію. Нині, коли світ спостерігає боротьбу не лише за українську територію, а й за її ідентичність, мистецтво стає ключовим свідком.
Представляючи цю виставку в Лондоні, ми прагнемо поглибити культурний діалог, привернути увагу до мистецької спадщини України та створити простір для співпереживання, розуміння і спільного уявлення майбутнього.
Виставка є проєктом фундації Vivid Fusion, куратори виставки - художник, геолог та засновник фундації Максим Витик та видатна українська художниця Ганна Криволап.
Значна частина коштів від продажу робіт буде спрямована на благодійність.
● Лекція: «В чому цінність мистецтва під час війни?», спікерка: Констанс Узвишин/ 15.00Важливою частиною фестивалю Kyiv Art Sessions , як і в попередні сезони, залишаються розмови з експертами.В рамках візуальної частини програми на нас чекає зустріч з мистецтвознавицею, дослідницею й визнаною експерткою сучасного українського мистецтва - Констанс Узвишин.Ця розмова поєднає глибоку наукову експертизу, міжнародний контекст і щиру відданість українській культурі.Констанс Узвишин - кандидатка наук зі славістики Коледжу Фіцвільяма Кембриджського університету, викладала в престижних мистецьких закладах Лондона, зокрема в Central Saint Martins та Королівській академії мистецтв. Сьогодні Констанс є радницею з питань культурних і креативних індустрій в Українському інституті в Лондоні.З 1997 року Констанс Узвишин — одна з ключових фігур у сфері представлення українського мистецтва на міжнародному рівні. Саме Констанс заснувала ARTEast Gallery — першу приватну комерційну галерею в незалежній Україні, яка відкрила західній аудиторії імена українських художників. Серед кураторських проєктів Констанс — резонансна виставка «Великі українські художниці» (1995–1998), що стала важливим етапом в історії жіночого мистецтва в Україні.Нині Констанс Узвишин зосереджена на дослідженні візуалізації насильства у мистецтві воєнного часу — теми болісної, але вкрай актуальної.На зустрічі ми почуємо власне бачення мистецтвознавиці щодо художньої цінності, критеріїв оцінки та потенціалу українського мистецтва на глобальній сцені.
Панельна дискусія/ 17.00Традиційна панельна дискусія цього сезону уде присвяченастрімкому розвитку українського мистецтва в умовах війни та його впливу на світовий культурний контент.Модератор - Edward Akrout
● Концерт української класичної музики/19.00
У музичній частині події -концерт музики знакових українських композиторів - Бориса Лятошинського, Валентина Сільвестрова, Максима Шалигіна у виконанні знакового піаніста - Антонія Баришевського.
Антоній Баришевський – унікальний і неперевершений український піаніст. Усі, хто хоч раз чув його виконання, називають його музичним генієм і це визначення абсолютно обгрунтоване.Антоній Баришевський- Лауреат премії імені Левка Ревуцького. Переможець престижних міжнародних конкурсів, зокрема - Arthur Rubinstein International Piano Master Competition, “Premio Jaen”, та F. Busoni International Piano Competition. Викладач і запрошений професор Davidsbündler Music Academy. Постійний учасник літньої музичної академії Landesakademie в Оксенгаузені (Німеччина).Гастролював майже у всіх країнах Європи, а також в Ізраїлі, Марокко, Південній Кореї, США та Японії і виступав на кращих світових сценах, таких як Wigmore Hall, Konzerthaus Berlin, Berliner Philharmonie, Kölner Philharmonie, The Royal Concertgebouw, Warsaw Philharmonic and Teatro Comunale di Bologna.Музикант виступав із провідними європейськими оркестрами, зокрема з Munich Radio Orchestra, The Israel Philharmonic Orchestra, Filarmonica Arturo Toscanini under the baton of maestros Asher Fisch, Frederic Chaslin, Howard Griffiths, Oksana Lyniv, Andrey Boreyko, Kirill Karabits та багатьма іншими.Антоній Баришевський - відомий популяризатор і виконавець сучасної української музики.
Дом Майстер Клас пишається багаторічною співпрацею з музикантом. В переліку наших спільних проектів найкращі музичні програми. Антоній багато разів виступав зі сцени фестивалю Bouquet Kyiv Stage у Києві, а у 2022 році- в Оксфорді.
Kyiv Art Sessions дають нам змогу говорити мовою мистецтва про незламне багатство української душі — про спадщину, що стала символом нашої незламності.
Фестиваль Kyiv Art Sessions у Лондоні — це благодійна подія.Усі зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку української мистецької спільноти — тих, хто продовжує жити, творити та надихати в умовах повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України.
Організатори фестивалю: Dom Master Klass , Art Shield Партнери фестивалю: Vivid Fusion , Knotel at Old Sessions House , Paradox Public Relations .
Адреса
ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6
Телефон
067 546 79 52
gro.ssalkretsam%40ofni