6 ЖОВТНЯ, 19.00 | МУЗЕЙ ЗОЛОТІ ВОРОТА

Концерт-лекція"Мелодійний шум"

Лектор - Олексій Шмурак Електроніка - Олексій Подать

Проект «Розумне та чуттєве» - це цикл лекцій-концертів, що почався на фестивалі Bouquet Kyiv Stage 2023 концертом «Невідомий український модернізм», буде тривати впродовж року та закінчиться на Bouquet Kyiv Stage 2024.
Відкриття осіннього сезону відбудеться 6 жовтня концертом "Мелодійний шум"
Сама назва "Мелодійний шум" ніби провокує на когнітивний дисонанс: мелодія це про красу, сталість, логіку, тонкість і впізнаваність, а шум — про зайве, неприємне, нав'язливе і грубе. А що, якщо їх можна поєднати? Якими бувають шуми, що таке польові записи, яким буває ембіент і чим він відрізняється від нойзу? Як серед мелодійних шумів може раптово виникнути музика Баха?
Український електронний артист Олексій Подать (Слов'янськ/Київ) відповідає на це музикою, а куратор і лектор Олексій Шмурак — лекцією.
Олексій Подать - музичний продюсер і композитор, народився у Слов'янську в 1996 році, зараз мешкає в Києві. Працює в області експериментальної/power електроніки, шуму та ембієнту. Описує своє звучання як "мелодійний шум", яке насправді містить наївні, драматичні мелодії, що зациклюються та переливаються в суворі, сирі, гулкі структури.Створює музику в основному за допомогою польових записів, які потім "спотворює" до невпізнаваності, надаючи їм нові, особисті сенси.Створював музику та надавав матеріали для аудіо-оформлення для київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", фільмів режисера Сашка Протяга (Life outside CV, знижки 100%), німих фільмів ("Вампір", Карл Теодор Драєр – 1932; "Подвійне кохання", Жан Епштейн – 1925) та різноманітних інсталяцій.
Олексій Шмурак народився у 1986. Вчився як піаніст і композитор в Києві. У 2007-2016 був співзасновником, співкерівником, співкуратором, піаністом і композитором Ensemble Nostri Temporis, з яким виконував музику модерністських, авангардистських і сучасних композиторів.Послідовно поглиблював співпрацю з митцями інших дисциплін (візуальні художники, літератори). Як композитор й імпровізатор співпрацював із Юрієм Андруховичем, Юрієм Іздриком, Тарасом Прохаськом.З 2013 року Олексій відкриває нові напрями своєї діяльності: електроакустичні композиторські і саундартистичні твори і виступи разом з електронним композитором Олегом Шпудейко (Heinali); власний сольний андеграундний пісенний проєкт "Істєрічєскій доґ".У 2016-2018 Шмурак працює композитором, перформером і лектором в мультидисциплінарному просторі Plivka разом з кураторами Сашою Андрусик і Дімою Казаковим. Композитор створює десяток різножанрових перформансів у співпраці з художниками Олею Гайдаш, Катєю Лібкінд і літераторами Євгеном Півнем, Антоном Полуніним, Дмитром Авер'яновим, Янісом Синайком.
В 2019-2020 Шмурак і Шпудейко створюють електроакустичні саундінсталяції на замовлення українських музеїв: Одеського музею сучасного мистецтва і Національного художнього музею України в Києві.
З 2020 року творчо Олексій зосереджується на потоковій музиці, яка працює з людською тілесністю і чуттєвим сприйняттям. Разом з Олегом Шпудейком Шмурак створює для лейбла Kyiv Dispatch електроакустичний пісенний альбом "Liebestod"; в нотному акустичному жанрі композитор пише фортепіанні альбоми "Гренландія" і "Темний ліс"; як саундартист створює інсталяції "Dreamscape" разом з художницями Дашою Подольцевою і Оленою Орап в Малій Галереї Мистецького Арсеналу, і "Золота вітальня" для виставки "Тим часом" в Музеї Ханенків, кураторка Катя Лібкінд.
В 2020 Олексій Шмурак і Олег Шпудейко засновують просвітню платформу АШОШ, присвячену музиці. Паралельно Олексій розвиває свою просвітницьку діяльність як лектор і публіцист. Пише статті для KyivDaily і Лівий Берег, читає лекції для Ізоляції, Культурного проєкту, Cowo.guru та інших майданчиків. В фокусі уваги Шмурака — музика композиторів двадцятого сторіччя, ревізія української композиторської музики, мости між академічною музикою та іншими напрямами і дискурсами.
Вартість квитка - 300Квитки можна придбати у касі музею "Золоті Ворота" перед початком події та онлайн

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni