НОБЕЛІВСЬКА ЛАУРЕАТКА З ЛІТЕРАТУРИ СВІТЛАНА АЛЕКСІЄВИЧ В ДОМІ МК
Довгождана творча зустріч українських читачів із володаркою літературного Нобеля 2015 року Світланою Алексієвич відбулася на тлі історичних, трагічних для нашої країни подій: анексії Криму, війни на Донбасі…

Важливою частиною зустрічі була українська презентація збірки монологів свідків Чорнобильскої аварії - книги «Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього» Світлани Алексієвич в перекладі Оксани Забужко. Розмова про твір та катастрофу зробила наголос на самоідентифікації народу, людства через трагедію, людини у вогні історії…

Захід було організовано Посольством Швейцарії в Україні, при партнерстві Дому «Майстер Клас». Як перша перекладачка книжки і головна промоторка творчості письменниці в Україні , вела захід Оксана Забужко, а відкривав захід Посол Республіки Швейцарія в Україні Гійом Шойрер.

Спроби переосмислити те, що трапилося, виокреслити своє особисте ставлення, отримати відповіді на болючі питання, які поставила перед людством «радянська історія» – таким щирим, глибоким, почасти гострим, вийшов яскравий діалог двох сильних жіночих творчих начал : Світлани Аліксієвич та Оксани Забужко—представниць національних літератур України й Білорусії.

Обраний формат презентації книжок С. Алексієвич – розмова на сцені – став нагодою зблизька познайомитися з художнім методом письменниці – «жанром голосів», репортажним, навіть кінематографічним принципом роботи з текстами – дороговказом до розуміння творчості Світлани Аліксієвич. Познайомитися з нею самою – простою, відкритою та приголомшливо чуйною жінкою, людиною пронизливої правди, людиною без шкіри – сильною та Вільною!

*Світлана Алексієвич — білоруська письменниця, Нобелівський лауреат у галузі літератури (2015). Народилась 31 травня 1948 року в Івано-Франківську. В українському перекладі опубліковано три книжки Світлани Алексієвич: «Чорнобильська молитва: Хроніка майбутнього» від Видавничого Дому «Комора, «Цинкові хлопчики» та «У війни не жіноче обличчя» .

Світлану Алексієвич було відзначено Нобелівською премією з літератури «за її багатоголосу творчість — пам'ятник стражданню і мужності у наш час»
Захід було організовано Посольством Швейцарії
МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ МИНУЛІ ПРОЕКТИ