АФІША АФІША АФІША АФІША АФІША АФІША АФІША А
ВСІ ПОДІЇ
ВИСТАВКА ГАЯНЕ АТАЯН «ЕТЮДИ. ВИБРАНЕ»
1 ГРУДНЯ - 5 СІЧНЯ
ДОМ МК ЗА АДРЕСОЮ ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 57Б
"Мене захоплюють етюди. Ті, що пишуться швидко і виключно з натури. Чи є вони мистецтвом – питання лише їхньої якості. Біле полотно приваблює й інтригує: що ж на ньому невдовзі буде, чи вдасться «вхопити синього птаха», втілити образ, що надихнув? Біле полотно дисциплінує, примушує до межі сконцентруватися – адже час летить, туман стрімко піднімається або стає дощем, хмарки набігають чи розсіюються, ранок стає днем, а день – сутінками. На початку роботи я щоразу знов відчуваю себе ученицею, – вмить згадую усе те, чому мене вчили мої мудрі вчителі. Добре, якщо робота одразу «піде» – коли від першої плями чи лінії під пензлем бринить живий простір. Це – неземна насолода, дотик до таємниці, – живописці знають! Щоб втриматися на цій «щасливій хвилі», потрібні енергія й максимальна зосередженість. А буває, що полотно начебто вперто чинить спротив. Часом цей спротив великими зусиллями вдається подолати, і під пензлем врешті-решт виникає дещо живе. Буває й так, що усі намагання виявляються марними, і тоді відчуваєш себе нездарою та стає соромно перед витраченими даремно художніми матеріалами – адже такими самими фарбами працювали справжні майстри!

Етюди – це є для мене спосіб спілкування зі світом та спосіб самопізнання. А ще своєрідний щоденник – вони фіксують думки й почуття. Зі своїми етюдами я маю певні, часом непрості стосунки. Інколи минає час, і робота, що вважалася невдалою, нібито розкривається, і несподівано для себе я бачу: щось в ній таки-є. Або навпаки – умовна зірка-шедевр раптом згасає. Коли вхожу у робочий стан, – той, коли «фарби не засихають на палітрі», – я, поки завершую етюд, вже мрію про наступний, і він неодмінно має бути кращим. Цей шлях мені здається нескінченним. "
Гаяне Атаян. 2019

*Гаяне Атаян.
Народилася та живе у Києві. Освіта – КДХІ (тепер НАОМА), майстерня станкового живопису під керівництвом професора Віктора Шаталіна (1977-1983). Член СХУ (1986). Учасниця численних загальних виставок в Україні та Китаї. Мала декілька персональних виставок в Україні. Брала участь у декількох пленерах в Україні та Китаї. Роботи зберігаються у музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном, здебільшого у Китаї.