МИНУЛІ ПРОЕКТИ

Фестиваль актуального українського театру

Про ідею. Театральні постановки в Домі МК – це важлива і непересічна історія незалежного українського театру в Києві.
Дом Майстер Клас став відправною точкою для багатьох освітніх практик українських акторів і режисерів.

З 2013 року ми розпочали співпрацю із українсько-американським театральним режисером Олегом Ліпциним , який є засновником "Семінару Ігрового Театру" – освітньо-театрального проекту, художня філософія і творчий метод якого базуються на практиках видатного педагога Михаїла Буткевича. Методики ігрового театру нині широко застосовуються в світовому театральному процесі.

Приводом до организації Першого фестивалю актуального українського театру стало 25-річчя від Заснування Театрального клубу в Києві - однієї з театральних спільнот в Україні, яка стала середовищем для нового, вільного творчого висловлювання молодих і талановитих театралів.

Ідея створення фестивалю народилася з намагань поглянути на перспективу, визначити, куди прямує сучасний український театр, як його можна прив'язати до європейських, світових трендів. Визначити середовище та вектор руху.

Про персоналії. Олег Ліпцин – ідеолог проекту СІТ, українсько-американський театральний режисер, педагог, один з провідних спеціалістів з Ігрового театру в світі; дворазовим лауреат театральної премії України "Київська Пектораль" та низки інших премій, кандидат наук мистецтвознавства.

Про програму. Програма Фестивалю була насиченою та строкатою: вистави, круглі столи, фотовиставка. Фестиваль почався виставою Олега Ліпцина «Гравці» Миколи Гоголя, та завершився спектаклем «Ендгейм» за мотивами драми Семюеля Беккета («Ендшпіль», «Кінець гри») у виконанні інтернаціонального акторського ансамблю. В обох виставах був зайнятий знаний литовський актор Гедемінас Седерявічус, блискуча гра якого стала відкриттям для київського глядача.

В програмі Фестивалю були показані чотири вистави молодих режисерів, колишніх студентів Олега Ліпцина. Це «Мама Маріца» Євгена Худзика зі Львова за мотивами повісті Марії Матіос «Мама Марія, дружина Колумба» , Євген Чистоклєтов та театр «Жуки» з Донецька представили спектакль «Записки божевільного музиканта» за мотивами повісті Миколи Гоголя. Нарешті, студент Ліпцина з Парижу Вансан Марге представив виставу «Контрабас» Патріка Зюскінда. Були проведені також чотири тематичні вечори.

Про мрію. Оганізація школи ігрового театру в Україні, яка могла б стати певною альтернативою сучасної театральної освіти. Можливість дарувати сьогоднішньому обізнаному глядачеві цікавий театральний «неформат» приводило в різні роки Олега Ліпцина та Дім Майстер Клас до створення освітніх театральних проектів за участі професійних акторів та аматорів, школи англійської мови «Оксфорд Клас» та ін..

Мріємо і сподіваємось, що одного разу омріяне здійсниться.

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni