АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ

Kyiv Art Sessions in the Old Sessions HouseФестиваль українського мистецтва Лондон, Велика Британія

Триденний мультидисциплінарний фестиваль високого мистецтва Kyiv Art Sessions in the Old Sessions House у межах фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage представив в історичних локаціях Лондона, зокрема в Old Sessions House, кращі зразки сучасного українського мистецтва

Триденний мультидисциплінарний фестиваль високого мистецтва Kyiv Art Sessions in the Old Sessions House у межах фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage представив в історичних локаціях Лондона, зокрема в the Old Sessions House, кращі зразки сучасного українського мистецтва.
Фестиваль є ще одним, вже другим кроком до створення постійної присутності українського мистецтва у Великій Британії. Першим кроком був культурний вечір «Culture vs War: Антитіла», який відбувся наприкінці травня цьогороку в Electric Cinema, Лондон.
Мета фестивалю у Лондоні — Знищення рф об’єктів культурної спадщини під час широкомасштабної війни в Україні не є випадковістю, адже протягом сотень років росія намагалася стерти національну пам’ять, ідентичність та самобутню українську культуру. Захист і популяризація української культури ніколи ще не були такими першочерговими, як зараз, коли українці борються за свою Батьківщину.
У програмі фестивалю виставки:
● соло шоу Олександра Дубовика: ексклюзивне представлення робіт знакової фігури в історії українського сучасного мистецтва, українського авангарду Олександра Дубовика (в Лондоні вперше буде представлено останні роботи художника, більшість яких Олександр Дубовик написав під час війни); ● виставка артефактів війни War Fragments Museum :застиглі в прозорих кубах артефакти війни дають візуальне уявлення про вплив війни на життя людей. Кожен куб є художнім свідченням історій виживання та особистого досвіду тих, хто постраждав від війни.● Echoes and Visions — групова виставка молодих українських художників, серед яких Сестри Фельдман, SOC.I.A та інші.
Музичну складову фестивалю склали:
● Концерт української класичної музики у виконанні камерного гурту NotaBene.Камерний ансамбль NotaBene Chamber Group (Максим Грінченко (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Ігор Завгородній (альт), Артем Полуденний (віолончель), найкращі молоді українські музиканти, лауреати престижних всеукраїнських та міжнародних конкурсів.На фестивалі Kyiv Art Session in Old Session House NotaBene Chamber Group представили музику відомих українських композиторів Бориса Лятошинського, Євгена Станковича та Максима Шалигіна. ● Електроакустичний перформанс гурту DZ’OB,що поєднає сучасну та академічну музику.Електроакустичний ансамбль DZ’OB. Учасники: Олексій Бадін (віолончель), Василь Старшинов (гобой), Ірина Лі (скрипка), Олексій Старшинов (фагот). Про цей колектив The Guardian написав: «DZ'OB створюють дивовижний гібрид класичної та авангардної танцювальної музики». ​​
● Електронний триб'ют до творчості Марії Приймаченко у виконанні Андрія Кириченка.Андрій Кириченко також виступив перед лондонською публікою. Це один із найкращих українських електронних музикантів, саунд-дизайнер та засновник фестивалю NextSound. На британському лейблі Touched Music цього 2024 року вийшов новий альбом музиканта MARIA. Історія альбому розпочалася з його виступу на мистецькому фестивалі Bouquet Kyiv Stage 2020 року, коли для візуального супроводу свого концерту він використав картини Марії Примаченко.
У Kyiv Art Sessions було представлено й сучасне українське документальне кіно з циклу Culture vs War, що ініційований Асоціацією «Дивись українське!» у квітні 2022 року задля фіксації та донесення правди про війну рф проти України через історії боротьби знаних митців. Кіно було представлене за участі лідера думок, кобзаря, лірника, а з часів великої війни й військового Тараса Компаніченка.
Фестиваль Kyiv Art Sessions in the Old Sessions House у Лондоні — благодійний. Всі зібрані кошти буде спрямовано на підтримку українських митців та української творчої спільноти.
Ми щиро дякуємо нашим британським партнерам:
- Art Shield Foundation, співорганізаторам фестивалю.
А також:
- Knotel at Old Session House, яка надала неймовірний майданчик для фестивалю
- PR компанії Paradox
Дякуємо нашим українським партнерам:
-
Асоціації Дивись українське
- Національний будинок музики

Детальніше про програму дивись на сайті Bouquet Kyiv Stage.

Illustration

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni