МИНУЛІ ПРОЕКТИ

Музична антологія «Київський авангард 1960х…»

«Ці твори — шедевр українського мистецтва, високого, модерного мистецтва! Не в провінційному підході, а, власне, світового масштабу» Євген Громов
Про ідею. Антологія «Київський аванґард 1960-х: школа Бориса Лятошинського» – це авторський проект-ініціатива піаніста Євгена Громова , що впродовж більш ніж 20 років працював над його втіленням. Він по крихтам збирав, переписував, розшифровував, виконав, а потім записав твори київських композиторів- шістидесятників. Нині музика цих композиторів лунає на музичних фестивалях Європи. Але, попри те, що їх творчість можна поставити поряд із всесвітньо відомими, в Україні більшість з них стали відомими широкому загалу зовсім нещодавно.
Отож, ініціюючи створення та видання антології ми сподівалися, перш за все, на розширення слухацької аудиторії. З цією ж метою планувалося безкоштовне розповсюдження видання серед музичних закладів України та закордонних інституцій – бібліотек і фонотек, фондів культури тощо.
Музична антологія «Київський авангард 60-х…» - це сет із 4 дисків з записами найважливіших творів для фортеп'яно, написаних київськими композиторами- учнями професора Бориса Лятошинського.
На хвилі творчої свободи молоді та безстрашні таланти-«шістдесятники» здійснили справжній вибух, прорив. Їх новаторські експерименти шалено ускладнили їм долю, бо в ті часи така музика означала лише одне – стилістичну та ідеологічну диверсію. Незважаючи на це, вони стали новою генерацією українських митців. Переважна частина фортепіанних творів є світовими прем'єрами в записі, декілька ‑маловідомі, більшість ‑ повинні ще бути осмислені…*Переважна більшість творів - світові прем'єри у запису.
Борис Лятошинський (1895—1968) — український композитор, симфоніст. Засновник сучасної української музики. Один із найбільших новаторів ХХ сторіччя. Лятошинський виховав не одне покоління українських композиторів. Його школа — це передусім виявлення індивідуальності, повага до іншої думки, свобода пошуку. Тому настільки несхожі один на одного у своїй творчості, настільки талановиті його учні: : Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Валентин Сильвестров, Євген Станкович, Петро Соловкін, Святослав Крутиков, Володимир Загорцев.
Євген ГромовУкраїнський піаніст, музикознавець, лауреат премій ім. Л. Ревуцького (1998), «СтАРТ» (2003).Він здійснив більше 70-ти світових та українських прем'єр. Отримав визнання за вклад у розвиток української музичної культури XX-XХI століть. Багаторазово виступав з сольними концертами на міжнародних та українських музичних фестивалях. Концертував в Україні, Росії, Білорусі, Польщі, Франції, Італії, Швейцарії, Нідерландах.Його виконавська діяльність суміщається з просвітительською. Євген Громов є автором і виконавцем концептуальних музичних проектів, де звучать рідкісні твори і встановлюються нестандартні зв'язки між музикою різних епох.Євген активно пропагує в світі модерністську і аванґардову лінію в українському музичному мистецтві.Як розпорядник «Антології» Євген Громов з вичерпною повнотою продемонстрував весь спектр пошуків та розмаїття здобутків композиторів–авангардистів,
*Видання антології було здійснено за підтримки Міністерства культури України.

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni