МИНУЛІ ПРОЕКТИ

Благодійний культурний марафон «Пам'ятай»

Про ідею. За останні роки ми вже звикли до поганої екології, і навіть глобальні зміни клімату не лякають так сильно. Адже
людська пам'ять має особливу властивість – витісняти негативні, ба, навіть трагічні події життя, включати захисний механізм, який дозволяє забути про неприємне, жити звичайним життям. Все так, але важливо своєчасно вертатися у біль пам'яті, ворушити закладний камінь забуття. Пам'ятати для того, щоб не повторилося, для запобігання новим трагедіям. Пам'ятати для того, щоб шанувати тих, хто жертвував собою заради життя, заради людства. Це надважливо і для очевидців, що пройшли через Чорнобиль, і для нащадків, які, нажаль, мало що знають про трагедію.

Благодійний марафон «Пам'ятай» мав на меті - силами діячів культури: відомих театральних режисерів, музикантів, письменників, художників, фотографів – привернути увагу до наймасштабнішої техногенної катастрофи, висловити свою пам'ять про Чорнобиль, винести уроки з трагедії, закликати до небайдужості, а також зібрати благодійні кошти на закупівлю медичного обладнання дітям з усіх регіонів України, що страждають злоякісними захворюваннями крові.

В рамках Марафону в низці локацій Києва відбулися виступи класичних, джазових і рок виконавців, покази документальних фільмів, театральні та вуличні вистави, фотовиставки, інсталяції, дитячі виступи та еко- акції.

Програма марафону

Концерт-відкриття дитячого хору «Веснівка»-«Добро перемагає»,
Школа фотографії Віктора Марущенко представила мультимедійній проект «1986» де представлені Портрети и інтерв'ю з 25 ліквідаторами та 25 молодими людьми 1986 года народження.
Показ німого фільму-імпровізації одеського джазмена Юрія Кузнєцова
Спектакль "Protection" від центру сучасного мистецтва «Дах».
Спектакль «Щастя», Новий драматичний театр на Печерську,
Концерт «Пісня ангела» (квартет Розумовського та солісти камерного оркестру New Era Orchestra). Концерт відкрив «Реквієм пам'яті жертвам Чернобиля», створений українським композитором Юрієм Золотаренко в пам'ять про загиблих під час аварії.
Демонстрація короткометражних фільмів : "Незабываемое" (Михаил Назаренко, "Прип'ять-фільм") та "История Леонида" (Райнер Людвігс і Тетяна Чернявська), Жертвоприношення( реж.А.Тарковський), «Колокол Чорнобиля», «Пророк», «Листи мертвої людини», кінопокази «Поза ефіром», «Токійська повість» та ін..
Акція запалювання свічок на Майдані Незалежності в день та час початку катастрофи. До акциії долучились Осло, Китай (місто Далянь), Велика Британія (Бриджвейт, Сомерсет, Ланкастер), США (Амхерст, Нортхемптон), Фінляндія (Ловііса, Турку, Хельсинки).
Дитяча інсталяція «Купол надій», «Кімната бажань» в бомбосховищі.
Рок-концерт. Виступи груп ТаРУТА, Домра, Shopping Hour, «Гайдамаки» спільно з віджеями Tenpoint ( групи виконали пісню «Мені здається», кліп на яку був знятий в Прип'яті і в Чорнобилі, і кавер на Toxicity System of a Down).
Кіноперформанс «У кожного свій Чорнобиль».

* Зібрані кошти дозволили придбати Апарат для зберігання і перемішування компонентів

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni