МИНУЛІ ПРОЕКТИ

Фестиваль музики Валентина Сильвестрова «Музика поезії»

«У момент свого виникнення тексти (особливо класичні, антологічні, які все знають) були живими, і їх читали вголос. Після стали читати вголос все менше і менше, а потім взагалі почали читати одними очима.Через це вірш всихає. Тобто він, хоча і живе, але живе, як метелик під склом. Але цей метелик і під склом зберігає свою красу, а музика на мить ніби повертає його до життя, надає силу живою водою, і вірш звільняється з-під скла, щоб знову злетіти». В. Сильвестров
Про ідею. Дружба Дому МК з Валентином Васильовичем Сильвестровим почалася з 2013 року. Велич таланту Маестро, його бажання з'єднати поезію та музику, слово та звук – творчий пошук, яким останні роки живе Валентин Васильович, вразила та спонукала на створення великого окремого фестивалю, що не обмежився лише Україною.
Фестиваль був представлений:● Лютий 2014 – Дім МК, Арт-Форум «Пам'ятаю. Зима, що триває», присвяченого Героям Небесної Сотні. Прем'єра проекту «Музика поезії» .● Березень 2015 – Франція (Париж, Страсбург).● Вересень 2015 – Чернівці - VI Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ.● Жовтень 2015 – США (Нью-Йорк )● Серпень 2018 – Київ, концерт-відкриття фестивалю Bouquet Kyiv Stage 2018.
*Майже усі музичні твори Маестро були світовими прем'єрами.Виконавцями творів були вокалістка Інна Галатенко та піаніст Олег Безбородько, камерний хор «Київ» (диригент – Микола Гобдич), Національний камерний ансамбль солістів «Київська Камерата» (диригент – Валерій Матюхін), творча майстерня Мирослави Которович «АртеХатта», скрипалька Богдана Півненко та багато інших.
Про персоналії. Валентин Сильвестров – всесвітньовідомий український композитор, лауреат Міжнародного конкурсу композиторів Gaudeamus. Номінант Grammy. Народний артист України, удостоєний орденом «За заслуги» III ступеню, орденом Ярослава Мудрого V ступеню. Визнаний майстер класичної музики, найпомітніша українська фігура на світовій сцені, найбільш виконуваний на Заході український композитор. Композитор, що більше 30 років служить музиці, але є значно більше ніж композитор.
Про програму. «Піснеспіви» на слова Тараса Шевченка, та Пісні та пасторалі на слова українських та російських поетів.Музика миттєвостей Валентина Сильвестрова – «Миттєвості Моцарта», «Миттєві вальси», а також пісні на слова Шевченка, Лермонтова, Джона Кідса, Мандельштама – на фестивалі об'єднала кращих українських музикантів та зібрала різні інструментальні групи. Окрема увага – пісням на слова Тараса Шевченка. За визначенням композитора, слова Кобзаря народили особливий, український мелодизм.
Відбулися світові прем'єри – «Чотири піснеспіви на слова Тараса Шевченка» та цикл циклів «Майдан-2014» (хорові творів, написаних під час Революції Гідності);
Про мрію. Скажемо словами піаніста Євгена Громова, який присвятив багато років творчості Маестро: «Потрібно вибудувати традицію виконання його творів. Тому що левова частка найкращого так і не виконується. Спадщині Сильвестрова, по суті, необхідне відродження. І тут нам роботи вистачить ще на роки».

КОНТАКТИ ДОМУ МК

Адреса

ВУЛ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, 6

Телефон

067 546 79 52

E-mail

gro.ssalkretsam%40ofni