АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
Впродовж 14 років діяльності Дому Майстер Клас, виставкові проекти завжди були значущою частиною життя нашого культурного центру.
Палітра наших виставкових проектів дуже багата- від виставок, що популяризують українське художнє мистецтво і розкривають нові імена, до проектів, що формують українську ідентичність та актуалізують суспільно-значущі теми.
Емоційні та інтелектуальні, експериментальні та філософські.
Виставкові проекти останніх років :

Виставка "Передчуття" Олександра Дубовика, 2022
Живопис та графіка Олександра Дубовика, зібрані в цьому просторі, наче пульсуючий нерв часу, відображають ту зону турбулентності, через яку проходить весь світ сьогодні разом з нами, разом з Україною.
Твори різних років, загалом написані протягом останніх десятиліть, знаходять свою кульмінацію у графічній серії «Фантоми» 2022 року.
Це особлива та важлива серія для художника, адже вона фактично створювалася під вий сирен та жахливі звуки вибухів протягом цих, вже наче нескінченних, місяців війни. Олександр Дубовик ніколи не тікав і не відступав від засад правди, тому і в цей складний момент він залишився в Києві, своєму рідному місті.
Вже майже століття художник досліджує цей світ та відкриває нові. У своїх графічних та живописних творах, використовуючи нові концептуальні і пластичні ідеї, Дубовик маніфестує себе як художника, що належить до європейської художньої традиції, розділяє ті ж цінності та дотримується понять чесності й поваги до мистецтва як такого.
*Виставка була створена в співпраці з Stedley Art Foundation та Національний центр «Український дім».

Виставка "Катарсис", 2021 - 2022

У цьому виставковому проєкті було представлено скульптури майстрів пізньобарокового мистецтва другої половини XVIII сторіччя Йоганна-Георгія Пінзеля, його учня Франциска Олендзького та роботи сучасного українського художника Олександра Животкова.

Роботи цих авторів розмежовані віками, але їх поєднав вибір медіуму — це експресивна різьба по дереву, а також глибока змістовна емоційність

«Катарсис» —це дійство, трамплін, майданчик для роздумів, сцена для особистих одкровень і ще один привід вийти за межі себе звичного.

Ця виставка об'єднала у собі руки трьох майстрів. Три бачення. Три світи, які при злитті формують сьогоднішній наш. Це відомий з часів Арістотеля стан морального очищення, піднесення душі через мистецтво. Це катарсис — рушійна сила для нашої трансформації та відродження.

Виставка була передвісником фестивалю Bouquet Kyiv Stage – 2021, а після закінчення фестивалю продовжила свою роботу в проекті «Катарсис», який включав в себе концерти класичної музики, лекції з мистецтва та зустрічі-дискусії.

Виставка кераміки Неллі Ісупової "Дарую РАдість" , 2021
Давайте згадаємо почуття неочікуваної радості…коли спирає подих від всеосяжної легкості, коли сонячне світло розфарбовує твою сутність різнокольоровими барвами... Ось що відчуваєш кожного разу дотикаючись до творчості Неллі Ісупової. Її загадкова майоліка випромінює сонячне тепло і закохує в себе. Її фантастичні створіння ваблять нерозказаними райськими оповіданнями, а туфельки, сукні, посуд непередбачувані, як сама жінка.
Керамічний світ Неллі Ісупової дарує відчуття, що змушують тебе танцювати, співати і сміятися, сповнившись щастям та любов'ю до життя. Це – радість, перелита в форми та фарби.

Виставка "Місто людей: графіка шестидесятників, 2020
Виставка підхопила лейтмотив фестивалю "Місто майстрів" і звернулася до теми сучасників та їх середовища, роздвоєнного культурного життя періоду 1960-х рр.: офіційною роботою паралельно з роботою "для себе" і вузького кола однодумців.
В колективістській радянській реальності, художники уміли окреслити територію для суспільного буття зовсім іншої якості. Це вони перетворювали місто на місце зустрічі, спілкування та взаємодії зі «своїми».
У роботах Алли Горської, Віктора Зарецького, Олександра Дубовика, Олекси Захарчука, Ігора Григор'єва, Акима Левича ми бачимо цей позбавлений ідеології Київ та портрети його мешканців.
Ці акварелі, кольорові та чорно білі рисунки, начерки, ескізи зрозумілі, близькі – навпрочуд сучасні.
Художники-шестидесятники відвоювали Київ для нас- майбутніх глядачів і допомогли краще зрозуміти себе та свою роль у подальшій історії нашого міста.
Куратори: Ольга Балашова та Лізавета Герман.
*Виставка пройшла в рамках фестивалю Bouquet Kyiv Stage -2020

Виставка Олександра Дубовика «Білий Букет», 2019

Олександр Дубовик є своєрідним співавтором фестивалю Bouquet Kyiv Stage, оскільки символ фестивалю – Букет, сучасний мегасимвол - подарунок художника фестивалю.

Традиційно, другий фестиваль Bouquet Kyiv Stage відкрила виставка Олександра Дубовика.

Ця життєствердна ідея виникла як символ гармонії, цілісності, внутрішньої єдності і торжества людського Духу, як символ широкого розуміння «людського виміру» і віри в майбутнє.

«Білий Букет» - потужний символ, що об'єднує в собі за принципом сполучення багато предметних рядів, епох, стилів, умовностей і психологічних установок.

«Білий Букет» - це нова ідея. Погляд людини епохи Коперника зсередини, від землі назовні, в космос. Але у наш час великої кількості всесвітів, тисяч екзо-планет, темної матерії зникає відчуття виключного становища людства і вперше виникла можливість побачити усе «людське» зсередини. І цей погляд допомагає зрозуміти крихкість нашого житла і необхідність зберігати мир, екологію і його культуру. «Білий Букет» - це охоронна грамота людства!

Олександр Дубовик


Виставкові проекти серії "Art of Fashion"

Виставка «Украмантри", 2022.
Це виставка українських мохаїк на шовоквих хустках від бренду BERVY.
Мета BERVY – зберегти та відтворити унікальні мистецькі твори в об'єктах моди та стилю. У виробах BERVY — фрагменти мозаїчних панно, нанесених на автобусні зупинки відомими українськими художниками 1960-х років.
В рамках виставки відбулась також презентація дослідницького проекту «АРТ-ЗУПИНКА».
Дослідницький зміст проекту полягає в тому, що його авторка Viktoriya Zubenko накопичує нові знання завдяки небайдужим людям і художникам, дотичним до монументального мистецтва. Вона розшукує їх по всій Україні, робить з ними інтерв'ю, щоб отримати максимум цікавих історій та оповідей. Матеріали та свідчення записані з вуст безпосередніх виконавців.
Духовний зміст ‒ проєкт BERVY ‒ закладений безпосередньо в самих візерунках, які Viktoriya Zubenko знаходить на зупинках в маленьких містечках, селах, на дорогах і просто в полях.


Виставка "Рушникові полотна" Зінаїда Кубар ( ZINAIDA) , 2022
Персональна виставка художниці Зінаїди Кубар (ZINAIDA) "Рушникові полотна", на якій було представлено авторські рушники, зроблені в різних техніках.
Багаторічне дослідження міфологем, архетипів і світоглядних смислів українського етносу велико надихнули художницю ZINAIDA на створення цілої низки художніх робіт, одним з основних лейтмотивів яких є український орнамент у вишивці на сорочках, рушниках і оздобленні предметів побуту. Намальовані, вишиті, принтовані чи оздоблені – усі вони є оригінальним баченням ZINAIDA, втіленням її художніх уподобань та світоглядних цінностей.
У цей буремний для України час народ дедалі частіше звертається до родових смислів наших пращурів. Ми черпаємо в них наснагу й любов до рідної землі, а головне ‒ жагу до життя. Незглибимий рай сакральних образів, що їх відтворює художниця, розсіює душевний морок, духовно просвітлює та робить людину щасливішою…


Виставка "Заручені з часом" Фешн колекція Федора Возіянова, 2022

Фешн-колекція «Заручені з часом» продовжує свою подорож у часі в форматі виставки в Національному заповіднику «Софія Київська» (зал «Хлібня»)
На виставці ми, насправді, зустрілися з особливим відчуттям часу. можливістю відчути містерію, або , навіть, отримати нове прочитання нових себе.
Виставка була продовженням фешн шоу на фестивалі "Bouquet Kyiv Stage -2021" , а також з успіхом пройшла в Оксфорді, Велика Британія під час фестивалю "Bouquet Kyiv Stage -2022"

Виставка "Спадкоємність відчуттів". Вікторія Зубенко, 2020

В експозиції були представлені старовинні речі з приватних колекцій та авторські вироби українських дизайнерів. Експозиція була покликана ознайомити відвідувачів із різними видами українського етнічного одягу, який був сформований упродовж століть і досі надихає сучасних дизайнерів, художників та митців

"Захоплюючись популярними нині тенденціями hand made, ми не розуміємо, що прийоми і техніки створення українського етнічного одягу, креативно –стильовий підхід, майже без змін передавалися від покоління до покоління – і вони є безцінними. На виставці було представлено верхній одяг Гуцульщини, Лемківщини, Закарпаття, Покуття та Буковини. Кожухи, свити, сердаки, цурканки та кептарі вражали пишним оздобленням, розкішними барвами і доброю часткою ручної праці.
Куратор виставки Вікторія Зубенко


«Дух відсутності» , фешн виставка від дизайнера Федора Возіянова, 2019

Це колекція з 10 творів, які можна трактувати як об'єкти мистецтва, або як предмети одягу. Місце об'єкту рішуче впливає на його інтерпретацію. Те, що на людині або манекені виглядає як сукня або жилет, перетворюється на картину або інсталяцію, коли розташовані на білому планшеті. Брак єдиної інтерпретації — це лише перша з серії відсутностей, яким і були присвячені ці роботи.

Кожна відсутність має свою метафоричну і фізичну форму, яка визначає просторову трансформацію всіх наявних об'єктів. Можна сказати, що всі представлені речі це результат діалогу між відсутностями та простором і що "пусте місце" — це не брак творчих потенцій, а один з найважливіших аргументів у цьому діалозі.